HABERLER & DUYURULAR
Tüm Haberler ...
  • 20.11.2016 - Ayhan ERCAN İmza Günü
  • 1.01.2016 - Ayhan Ercan, sosyal medyada sorularınızı cevaplıyor ...
  • 27.02.2012 - Hiçbiryerde yayınlanmamış formüllerle - Şifalı Bitkiler
  • 1.10.2011 - Sitemiz güncellenmeye devam etmektedir ...
  • 27.04.2011 - Bakanlık'tan önemli 'altın çilek' açıklaması
    
SATIŞ NOKTALARI
Caddebostan
0216 369 6693
0216 355 1711
caddebostan@biostore.com.tr
Bağdat Cd. Plaj Yolu Sk. No:1/A Caddebostan KADIKÖY/İSTANBUL

Levent
0212 269 0777
levent@biostore.com.tr
Çarşı Cd. No:31/1 Levent BEŞİKTAŞ/İSTANBUL

Nişantaşı
0212 230 0364
0212 230 0354
nisantasi@biostore.com.tr
Valikonağı Çd. Şakayık Sk. F.Polat Apt. No:79/F Nişantaşı / İSTANBUL
GEÇERLİ SAYFAYI PAYLAŞIN

HAKKIMDA

AYHAN ERCAN HAKKINDA

Ayhan Ercan;

 4 Kasım 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur. Çocukluk döneminde okul tatillerini babası Recep Bey’in Eminönü’nde ki aktar dükkânın da yani tıbbi bitkilerin kaynağında şifalı bitkileri, şifalı otları, baharatları öğrenerek geçirmiştir. Babasının vefatından sonra işletmeyi kendi üzerine alarak baba mesleğini devam ettirmiş, bitkiler ve etkileri üzerinde çeşitli araştırmalar yapmıştır.

Kısacacı aktarlık mesleği aile mesleği olduğundan dolayı doğduğu günden bu yana bitkiler ile iç içe olan Ayhan Ercan TABDER'in (Tüm Aktar Baharatçı Tibbi ve Aromatik Bitki Yetiştiricileri Derneği ) fikir babası olduğu gibi seçilmiş genel başkanıdır. Aktar ve Baharatçıların günümüz şartlarına ayak uydurmasını sağlayıp meslekte kalite çıtasını yükseltmek adına birçok çalışmaya imza atmış, ülkemizde ilk kez aktar ve baharatçıların devletimiz tarafından tanınmasını ve derneğimizin temsil hakkına sahip olmasını sağlamıştır. TABDER başkanı olarak mesleki konularda çıkarılan kanun çalışmalarının yürütüldüğü komisyonlarda görev almaktadır.

Yanlış bilinenleri düzeltmek ve halkımızı aydınlatmak adına birçok tv programına katılan Ayhan Ercan, Yabanmersini diye satılan yapay şekerli ürünleri deşifre etmiş, Altın çilek meyvesini halkımıza ilk kez sunmuş ve faydalarını anlatmış, Himalaya tuzunu ilk kez anlattığı gibi sahte tuzlar konusunda halkımızı bilinçlendirmiş ve Tansiyon hastalarının; zeytin, turşu, balık gibi tuzlu ve salamuralı ürünlerle barışmasını sağlamıştır.

Ayrıca yaptığı çalışmalar sonucunda ülkemizde ilk defa yulaftan pilav yapılmasını tavsiye ederek insanların kilo almadan pilav yemesini sağlamıştır.

Ayrıca boş zaman bulduğunda Anadolu’muzun fakir orman köylüleriyle bir araya gelerek köylüleri şifalı bitki toplama, kurutma yöntemleri konusunda eğiterek ve köylülerin ürünlerini pazarlamaları konusunda yön göstererek kendi sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirmeye başlamıştır.

Kısacası Ayhan Ercan için sektöründe ki doğru bilinen bir çok yanlışı düzeltmeyi kendine misyon edinmiş, doğa ve bitki dostu dememiz yanlış olmaz....Doğal Süper Gıdalar Doğal süper gıda, insan sağlığına faydalı son derece zengin ve tabii içerikleriyle, vücudun temel ihtiyaçlarını (vitamin, mineral, protein, yağ vb) az miktar tüketilse dahi karşılayan, hastalıklara karşı koruyucu ve tedavi edici etkisi bulunan gıdalar olarak tanımlanabilir. Bunlar düzenli kullanıldığında bağışıklık sistemi güçleniyor, insan kendini dinç ve enerjik hissediyor.

 
Dünyada 'superfood' statüsüne kavuşmuş birçok gıda var. TABDER Başkanı Ayhan Ercan tıbbi aktarlıktan gelen yılların tecrübesi, bilgi birikimi ile dünyada en çok bilinen ve Türkiye'de de bulunabilen süper gıdaları araştırdı. Bunlara kendi topraklarımızda yetişen süper gıda ve adaylarını ekledi.
 
Bununla da yetinmeyip bilimsel araştırmaların referanslarıyla, bu gıdaların hangi rahatsızlık ve hastalıklara karşı nasıl kullanılabileceğini ekledi. Yetmedi,  bu süper gıdalarla hazırlayabileceğiniz süper reçeteler ve süper lezzetli tarifler de kitaptaki yerini aldı. Ve ortaya süper bir kılavuz çıktı.
 
Buğday çiminden yaban mersinine kinoadan chia tohumuna, arı sütünden sumağa, duttan nara, kızılcıktan susama, keçiboynuzundan likapaya dünyada ve ülkemizde önde gelen süper gıdalar… Demir eksikliği, kansızlık, şişmanlık, aşırı zayıflık, kısırlık, kabızlık, alerji, sistit, candida, boy kısalığı gibi sorunlara karşı destekleyici reçeteler… Tarhanadan ekmeğe, köfteden kısıra, kekten pudinge, çikolatadan dondurmaya gluten ve şeker içermeyen süper gıdalar ile hazırlanmış özel tarifler…
 
İşte karşınızda Türkiye'deki ilk Süper Gıdalar Rehber Kitabı 

 
            

TAAHHÜT

Bu site reklam almayacak, sizleri belli başlı markalı ürünlere kanalize etmeyecektir. Kısacası bu sitede hiçbir ticari faaliyet sözkonusu olmayacaktır. 

Bazı kişilerin siteleri gibi halkı aydınlatıyor edasıyla sizleri internet satış sitelerine yönlendirme ya da medyayı kullanıp kendi ürünlerini ön plana çıkarma gibi etik dışı davranışları bu sitede görmeyeceksiniz. 

Benim medyada yer almamın ve bu internet sitesinin tek bir amacı vardır. Bu amaç ; gerek medyada, gerekse de bu sitede aktarlık mesleğinin kalite standartlarını yükseltmek ve siz değerli halkımızın aldatılmasının önüne geçmektir.  En kısa sürede buluşmak dileklerimle.. Ayhan ERCAN 


Copyright© ayhanercan.com 2011| powered by rnksoft
Ana Sayfa | Hakkımda | Resimler | Videolar | Yazılar | İletişim | Basın Köşesi | Haberler & Duyurular
Arama modülü yükleniyor...